• bilgi@bursafirmarehberi.com.tr
  • 0542 322 16 16

Kullanım Şartları

Kullanım Şartları & Sözleşmesi

Bu metin, Bursa Firma Rehberi web sitesinin kullanım şartlarını içermektedir.

1-Kullanım Şartlarının Kabulü :

Bursa Firma Rehberi sitesine girmekle Bursa Firma Rehberi sitemizde uyguladığımız kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.

2-Üyelik & Fiyatlar :

Bursa Firma Rehberi sitesinde ücretli ve ücretsiz hizmetler bulunmaktadır. Ücretsiz hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirme hakkımızı saklı tutarız. Ücretli Hizmetlerimizin süresi dolduğunda bir kısmının veya tamamının geçici veya devamlı olarak kaldırılması hakkı saklıdır.

3-Bursa Firma Rehberi sadece bir buluşma noktası ve firma/ürün tanıtımı yapabileceğiniz bir platformdur. Web sitemizde yapacağınız işlemlerin tamamından firma/ürün/haber vb. içerikler ekleme konularında siz sorumlu olursunuz.

Sitemiz kullanıcılarına firmalar için bir ticaret platformu sağlamaktadır, ancak sitedeki taleplerin doğruluğundan, sitede satıldığı duyurulan mal/ürün/hizmetlerin kalitesinden, sağlamlığından, güvenliğinden, yapılan bir ticari anlaşmada tarafların yükümlülüklerini yerine getirmesinden bursafirmarehberi.com.tr sitemiz sorumlu değildir.

4-Üyelik & Firma Bilgileriniz :

Bilgileriniz; kayıt sırasında bursafirmarehberi.com.tr’a girdiğiniz veri, içerik, bilgi, metin, fotoğraf, grafik vb. metaryellerden oluşur. Bunun yanı sıra bilgilerinizin sorumluluğu size aittir, biz bilgilerin online dağıtımında rol oynarız. Bursa Firma Rehberi veya diğer kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı takdirde Bursa Firma Rehberi bilgilerinizi tamamen veya kısmen yayından kaldırabilir. Bursa Firma Rehberi’e bırakılan bilgileriniz diğer kullanıcıların kullanımına açık olarak eklenmektedir.

4.1-Kayıt Şartları :

Bursa Firma Rehberi’e kaydolmanız halinde

a) Kayıt formunu doldururken şahsınız ve firmanız hakkında doğru, kesin, güncel, ihtiyaç duyulduğunda size ulaşılabilir bilgiler vereceğinizi,

b) üye bilgilerinizi doğru ve güncel tutacağınızı kabul etmiş sayılırsınız. Bursa Firma Rehberi yöneticileri belirtmiş olduğunuz bilgilerinizin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydınızı silme yetkisine sahiptir. Eğer bir firmayı/kurum/ürünü temsilen üye oluyorsanız bu metin, temsil ettiğiniz firma/kurum/ürünü bağlamaktadır.

4.2-Kullanıcı Adı ve Şifre :

Kayıt işlemleri sırasında sizden bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız istenmektedir. Kayıt işlemi tamamlanınca

a) Bu kullanıcı adı ve şifrenin sizin izniniz olmaksızın kullanılması durumunda Bursa Firma Rehberi’i uyarmak,
b) Siteyi ziyaret ettikten sonra browserı Chrome, Bing, Explorer, Firefox vb. (internet tarayıcı) kapayarak siteden çıkmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu paragraftaki maddelere uyulmamasından ötürü kaybedilen veya değiştirilen bilgilerden Bursa Firma Rehberi sorumlu tutulamaz.

4.3-Bilgileriniz Hakkındaki Kurallar :

Bursa Firma Rehberi’deki bilgileriniz ve sitenin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptığınız ürünlerin, yayınladığınız mesajların, web sitenizde bulundurduğunuz bilgilerin, haber ve diğer içeriklerin,

a) Sahte, çalıntı olmaması,
b) Üçüncü bir tarafın hiçbir tescil hakkı, teklif hakkı vb haklarının çiğnememesi
c) Yasalara aykırı olmaması (tüketiciyi koruma, haksız rekabet yasası vb.)
d) Pornografi veya çıplaklık içermemesi
e) Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve
f) Site üyelerine istenmeyen (spam)mailler gönderme amacıyla kullanmama ilkelerini kabul etmiş sayılırsınız.

5-Bize Verdiğiniz Haklar :

Bize bilgilerinizi her türlü teknolojiyi kullanarak çoğaltma, dağıtma, sergileme hakkını vermiş sayılırsınız.

6-Gizlilik :

Bursa Firma Rehberi, 5. maddede verdiğiniz hakları, ihtiyaç duyduğu durumlarda Gizlilik Politikası çerçevesinde kullanacaktır.

7-Sistemin İşleyişi :

Bursa Firma Rehberi sitesinin ve bu site üzerinden yapılan ticari işlemlerini işleyişini herhangi bir yazılım, alet vb. yoluyla bozma girişiminde bulunmamakla; kendiniz için ikinci bir kullanıcı kaydı yaparak kendiniz hakkında olumlu bir mesaj, başka bir kullanıcı için olumsuz bir mesaj bırakmak gibi yollarla sistemimizdeki geri bildirim mekanizmasını bozmamakla; site üzerinde hiç bir bilgiyi robot, örümcek (spider) gibi otomatik veya manuel bir yöntemle kopyalayarak sistemi istismar etmemekle yükümlü olursunuz.

8-Kuralları İhlal etmeniz halinde ne olur ? :

Bursa Firma Rehberi, kural ihalili yaptığınız durumlarda size uyarı mesajı gönderebilir, sitede yayınladığınız firma/mesaj/haber/ürün ve diğer bilgileri geçici veya devamlı olarak kaldırabilir, üye kaydınızı silebilir ve ihtiyaç duyulduğunda yasal yollara başvurabilir.

Destek - WHM Bilişim - Hosting - SEO